Biżuteria srebrna – prezent doskonały.

biżuteria srebrnaWszyscy lubimy dawać biżuterię srebrną w prezencie. Lubimy też ją dostawać od innych. Od lat znajduje się ona wśród najchętniej kupowanych prezentów. Razem ze słodyczami i perfumami stały się popularnym sposobem na pokazanie jak ważna jest dla nas dana osoba. Bo przecież właśnie to chcemy okazać kupując biżuterię srebrną. Dawanie prezentów nie jest jednak sprawą prostą. Nasuwa się bowiem pytanie, czy biżuteria zawsze jest dobrym pomysłem na podarunek?

Urocze kolczyki i elegancki naszyjnik są z pewnością pięknymi przedmiotami. Reklamy od dawna pokazują je jako idealny prezent na święta Bożego Narodzenia lub podarunek dla ukochanej z okazji Walentynek. Ale jak to jest, tak naprawdę? Kiedy możemy bez obaw podarować komuś biżuterię srebrną, a kiedy nie będzie to dobre rozwiązanie?
Bardzo ważną kwestią jest w tym wypadku relacja między osobą, która daje prezent i obdarowanym. Dlaczego? Biżuteria jest bowiem czymś bardzo osobistym. Fakt, nosimy ją na wierzchu i pokazujemy otoczeniu, a mimo to jest uznawana za rzecz intymną. Dlatego trzeba uważać komu i z jakiej okazji dajemy tego typu prezenty.

Tradycyjnie drobną biżuterię srebrną ofiarowuje się dzieciom z okazji Chrztu lub I Komunii Świętej. Wybieramy wtedy z reguły medaliki, krzyżyki lub łańcuszki. W przypadku dziewczynek jest o tyle łatwiej, że noszą one również kolczyki i bransoletki, z których zdecydowanie rzadziej korzystają chłopcy. Dla nich sprawdzą się głównie łańcuszki, ale również bransolety lub spinki do mankietów.
Kolejnym ważnym momentem, kiedy często kupujemy biżuterię srebrną w prezencie są osiemnaste urodziny. Z okazji osiągnięcia pełnoletności można sprezentować, teraz już dorosłej osobie, odpowiedni drobiazg. Pamiętajmy jednak, że tego typu prezent będzie odpowiedni, jeżeli da go ktoś z rodziny (dziadkowie, rodzice chrzestni), lub bliskich przyjaciół. Kupiony przez dalszych znajomych może już spowodować zakłopotanie u osoby obdarowanej. Tego byśmy nie chcieli.

Podobnie jak „osiemnastka”, odpowiednią okazją do sprezentowania biżuterii mogą być okrągłe urodziny bliskiej nam osoby. Pięćdziesiąty jubileusz rodziców, czy siedemdziesiąte urodziny dziadków w sam raz nadają się kupna bransoletki, naszyjnika lub spinek do mankietów. W przypadku pań ciekawym, choć rzadkim podarunkiem, są również broszki.
Biżuteria srebrna https://www.bizuteriapiotrowski.pl/ jest też ciekawym pomysłem na prezent ślubny. W końcu to chyba najbardziej wyjątkowa okazja w dorosłym życiu. Z tego pomysłu mogą skorzystać goście z bliższej rodziny, ale też sam pan młody może swojej narzeczonej kupić komplet ślubnej biżuterii, w którym ona wystąpi podczas ceremonii. Panowie muszą jednak uważać i wybadać jaki styl podoba się ich wybrankom.
Poza wymienionymi okazjami, kiedy wypada obdarować naszych bliskich biżuterią, są też inne momenty. Mowa tu o szczególnie ważnych, podniosłych wydarzeniach. Ukończenie studiów, obrona doktoratu lub inne wyjątkowe osiągnięcia zawodowe. Z drugiej strony, nie widzę powodów, dla których osoby w wieloletnich związkach nie miałyby obdarowywać się biżuterią na co dzień. Nie ma chyba nic przyjemniejszego niż powodowanie uśmiechu na twarzy ukochanej osoby.

Miejmy jednak na uwadze fakt, że są też sytuacje, w których powinniśmy bardzo uważnie zastanowić się nad wyborem tak wyszukanego i drogiego prezentu. Jeżeli mężczyzna zechce podarować biżuterię osobie, z którą krótko się zna, powinien zastanowić się, czy na pewno jest tak samo zaangażowana w ich relację. Może się okazać, że taki prezent na tym etapie znajomości wprawi tę drugą osobę w zakłopotanie. Warto wykazać się w tym wypadku empatią.

biżuteria srebrna sklepDodatkową kwestią jest cena biżuterii. Powinniśmy upewnić się, czy zbyt kosztowny prezent nie będzie dla obdarowanej osoby zawstydzający. Może tak się zdarzyć, jeśli poczuje się zobowiązana odwdzięczyć się w podobny sposób, ale nie pozwolą na to możliwości finansowe. Dotyczy to nie tylko osób, które znają się od niedawna, ale również przyjaciół czy dalszej rodziny.
Unikałbym również dawania biżuterii w sytuacjach formalnych. Szczególnie, jeśli obdarowana miałaby być kobieta. Z tego typu sytuacją mamy do czynienia m.in. kiedy firma obdarowuje wieloletniego pracownika w uznaniu jego zasług, lub kiedy to pracownicy postanawiają uhonorować szefa, np. z okazji jego 50 urodzin. To właśnie w takich sytuacjach możemy sobie pozwolić na kupno w prezencie zegarka. O ile klasyczny zegarek lub eleganckie pióro w szlachetnej oprawie mają pewne uzasadnienie w tradycji, o tyle kolczyki srebrne https://www.bizuteriapiotrowski.pl/kolczyki-srebrne lub pierścionki srebrne https://www.bizuteriapiotrowski.pl/pierscionki mogą nie spotkać się ze zrozumieniem.

Nie tylko nasze osobiste relacje i odpowiednia okazja są ważne. Kupując biżuterię zwróćmy też uwagę na to, żeby spodobała się obdarowanej osobie. Czy nosi ją w ogóle na co dzień? Jeśli tak, to czy są to raczej produkty ekstrawaganckie, czy stonowane. Nie zawsze będzie ona w naszym stylu, ale to osobie obdarowanej ma sprawić największą przyjemność. To wszystko sprawia, że uważnie wybrana biżuteria z pewnością ucieszy osobę, która ją otrzyma.
Widzimy więc, że biżuteria może być wspaniałym prezentem, jeśli zostanie podarowana z odpowiedniej okazji i od właściwej osoby. Pamiętajmy o tym wybierając podarunki następnym razem.