Chcesz usunąć kurzajkę? Zajrzyj do gabinetu profesjonalisty

Zarówno kurzajki, jak i odciski to nieestetyczne zmiany, które odbierają całą przyjemność chodzenia w odkrytych butach i długich spacerów. Wiele osób próbuje pozbyć się ich własnoręcznie, domowymi sposobami. To bardzo zły pomysł. Zanim to zrobisz przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, dlaczego warto udać się w tym celu do profesjonalisty.

usuwanie kurzajek Szczecin
usuwanie kurzajek Szczecin

Profesjonalista od zdrowych stóp

Wspominając o specjaliście nie piszemy o kosmetyczce, tylko o dyplomowanym podologu z Warszawy . Jakiekolwiek zmiany chorobowe, które pojawiają się na podeszwach stóp muszą być usunięte w profesjonalnym gabinecie, w sterylnych warunkach, profesjonalnym sprzętem. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemności związanych z gojeniem, a nawet zakażenia. Kurzajki są szczególnie niebezpieczne, chociaż wyglądają niepozornie. To potoczna nazwa brodawczaka ludzkiego – HPV, wyjątkowo nieprzyjemnej dolegliwości która z łatwością się roznosi na inne partie ciała oraz jest zaraźliwa. Do zakażenia dochodzi często poprzez kontakt ze skórą osoby chorej lub podczas chodzenia bez obuwia w miejscach takich, jak sauna, prysznic, basen. Szczególnie narażone na zarażenie się są osoby z obniżoną odpornością, np. kobiety w ciąży lub osoby chore. Wskutek działania HPV namnażają się komórki skóry, które następne tworzą grudki w kolorze skóry mylnie brane za niewielkie odciski. Nieleczona kurzajka rozrasta się w bardzo szybkim tempie, atakując sąsiednie warstwy skóry. Zaniedbane powodują ból, utrudniają chodzenie i są trudne (ale nie niemożliwe) do uleczenia.

usuwanie kurzajek Warszawa
usuwanie kurzajek Warszawa

Jak podolog usuwa kurzajki?

Kurzajki się od siebie różnią – w zależności od szczepu wirusa który je wywołał można je usunąć metodami mniej lub bardziej inwazyjnymi. Pierwszą rzeczą, którą powinien zrobić podolog jest umiejętne pozbycie się zmiany zagnieżdżonej w skórze. Do usunięcia zmiany wywołanej przez HPV można użyć różnych metod. Jedną z nich jest łyżeczkowanie, inną elektrokoagulacja, okluzja, usuwanie laserowe czy maści złuszczające. W wielu przypadkach usunięcie brodawek wcale nie musi oznaczać końca leczenia. Zmiany lubią wracać, więc podolog powinien zalecić pacjentowi środki zwalczające problem do użycia w domu. Dzięki dłuższej kuracji jest szansa, że wirus nie będzie już atakował skóry pacjenta.