Chwile zamknięte w fotografii: jakie zdjęcia ze ślubu musisz mieć?

Sesja ślubna

Zdjęcia mają magiczną moc. Fotografie ślubne wykonywane przez profesjonalistów, potrafią zamknąć w czasie magię chwil i najpiękniejszych momentów tego wydarzenia. Wyciągnięte po latach z szuflady będą stanowić niezwykłą pamiątkę, która przywołuje z pamięci przyjemne chwile. Wiele par młodych nie zdaje sobie także sprawy z tego, że stres towarzyszący w tym dniu potrafi spowodować, że niewiele będą oni pamiętać z całego zajścia. Wtedy z pomocą przyjdą zdjęcia, które ukażą z innej perspektywy to wszystko, co działo się w trakcie ceremonii, jak i samego wesela. Fotografie ślubne to także doskonały pomysł, jako podziękowania dla gości, za spędzenia z para młoda tego wyjątkowego dnia. Niewielka fotografia z pamiątkowym podpisem pary młodej jest miłym gestem, który zawsze jest dobrze odbierany.

Jakie zdjęcia z dnia ślubu warto posiadać w albumie

Sesja ślubna
Ślubna fotografia

Fotografia ślubna jest bardzo indywidualną sprawą, każda para młoda posiada własny pomysł na ich wykonanie, jest jednak grupa sytuacji, które warto posiadać uwiecznione w obiektywie aparatu, ponieważ powracanie do nich zawsze sprawia przyjemność. Warto jasno określić fotografowi, że właśnie na danych ujęciach zależy wam najbardziej, z pewnością ułatwi mu to pracę i sprawi, że obie strony będą zadowolone.

Magiczne przygotowania

Makijaż wykonywany przez pannę młoda, zakładanie pończoch, pożyczenie czegoś od bliskiej osoby, wszystkie te sytuacje odbywające się w trakcie przygotowań, warto uwiecznić na zdjęciach. Już prawdopodobnie nigdy nie będzie im towarzyszyła taka magia jak w tym momencie. Dlatego fotograf powinien być przy nich obecny, nawet jeśli jego koszt miałby być o wiele wyższy. Wybór odpowiedniej osoby, która uwieczni w wyjątkowy sposób ten magiczny dzień jest nie lada wyzwaniem, dlatego warto wiedzieć, czego chcemy oczekiwać od niej, w momencie, kiedy podejmiemy się współpracy. Oczywiście wiele fotografów posiada własne propozycje, jednak jeśli zależy nam na czymś oryginalnym, warto samemu poświeci chwile na zastanowienie się nad fotografiami, które sprawia nam największą satysfakcję.

Tradycyjne błogosławieństwo

Ten moment przed całą ceremonią jest jednym z najbardziej wzruszających momentów. Błogosławieństwo rodziców, którzy oddają swoje dzieci pod opiekę innych osób, jest piękną polską tradycja, która uwieczniona na zdjęciach jest doskonałą pamiątką, zwłaszcza dla rodziców państwa młodych

Podróż do kościoła

Jedyna taka podróż w życiu, której towarzyszy mieszanka nerwów, ekscytacji i radości. Ujęcia z zewnątrz, momentu wsiadania do auta, a także jego wnętrza, doskonale oddają całe emocje, które towarzyszą w tym dniu dwóm kochającym się osobom. Wystarczy jedno lub dwa ujęcia, aby oddać magię tej chwili.

Moment wejścia do kościoła – oczy zwrócone na pannę młoda prowadzoną przez ojca do ołtarza. Moment wyczekiwania przez pana młodego na swoją przyszłą żonę przy ołtarzu. Czy istnieje coś piękniejszego? Przy tych zdjęciach, jak także innych wykonywanych na terenie kościoła, warto zapytać o zgodę proboszcza, czy aby na pewno nie ma nic przeciwko. Najczęściej ta kwestia zajmuje się fotograf, jednak czasem pozostaje to w gestii państwa młodych.

Moment przysięgi i wyjścia z kościoła

Sam moment przysięgi to wielkie emocje, które często wypierają go z pamięci. Dlatego zdjęcia doskonale przypomina ten czas, kiedy chłodny metal obrączek dotknie ciepła palców i połączy już na zawsze dwoje ludzi pisanych sobie. Fantazyjnie padający deszcz oraz grosiki, potrafiła stworzyć najpiękniejsze tło dla zdjęć ślubnych. Dlatego też nie powinno ich zabraknąć w albumie ślubnym, tak samo, jak składanie życzeń przez gości. Oczywiście nie chodzi o to, aby posiadać ujęcie z każdą osobą z osobna, ale wyrywkowe momenty na fotografiach ślubnych idealne prezentują się po latach. Na tym etapie kończy się fotografia ślubna związana z całą ceremonią w kościele. Kolejne zdjęcia powinny oddawać doskonałą zabawę na weselu, warto posiada fotografię z pierwszego toastu, podziękowań dla rodziców czy też oczepin. Nie zapominając oczywiście o pierwszym tańcu, który, powinien być nie tylko filmowany, ale także właśnie fotografowany.

Wszystkie te kwestie, są oczywiste dla profesjonalnych fotografów ślubnych, jednak, warto o nich wspomnień w celu uściślenia swoich oczekiwań. Nie obawiając się o to, że dana osoba poczuje się urażona. Pomimo naszych wskazówek, przecież pozostawiamy jej wolna ręka w kwestii tego, jak mają być wykonane zdjęcia i w którym dokładnie momencie. Połączenie tych wszystkich scen w albumie sprawi, że stworzą one spójna historie od momentu porannych przygotowań poprzez ceremonię zaślubin kończąc na weselu. Uzupełnienie ich sesja narzeczeńską oraz sesją w plenerze pozwala na przedstawienie w piękny sposób historii miłości, dwóch osób, które są dla siebie najważniejsze.