Dentysta Szczecin

Dentysta Szczecin

Dentysta Szczecin: protezy i implanty zębowe to zabiegi na utratę zębów. Trzeba mieć świadomość, że między implantami a nieco bardziej popularnymi protezami jest bardzo dużo różnych rzeczy. Poniżej postaramy się opisać te różnice. Ponadto omówimy przynajmniej kilka istotnych zagadnień związanych z implantami, które do niedawna uważane były za mało ekonomiczne i trudne do uzyskania. Jednocześnie coraz więcej pacjentów decyduje się dziś na poddanie się operacji implantologicznej.

Implanty i protezy – ważne różnice

Dentysta Szczecin
Dentysta Szczecin

Brakujące zęby mogą utrudniać nam mowę, powodować zmiany w wyrazie twarzy i powodować silne bóle głowy. Z drugiej strony długotrwały brak uzębienia może prowadzić do bliznowacenia kości. To jeden z powodów, dla których osoby zmagające się z brakami zębowymi decydują się na noszenie protez lub implantów zębowych.

Protezy to elementy, które zakłada się na dziąsła w celu uzupełnienia braków zębowych. Są to elementy wykonane z akrylu lub porcelany. Zakładanie protez odbywa się za pomocą specjalnych past utrwalających lub można je oprzeć na konstrukcjach metalowych.

W przypadku implantów zębów w Szczecinie https://doboszimplanty.pl elementy przeznaczone do zastąpienia uzębienia są wkręcane w kość szczęki lub żuchwę. Dlatego implant nie tylko zastępuje ząb, ale również pełni funkcję korzenia zęba. Implanty są wykonane z tytanu i są nieszkodliwe dla organizmu. Często spotykamy się również z implantami cyrkonowymi o wysokiej biokompatybilności.

Co powinieneś wiedzieć o implantach?

W większości przypadków implanty dentystyczne bardzo dobrze dostosowują się i odpowiednio łączą się z kością, dzięki czemu mogą trwać przez całe życie. Należy jednak zauważyć, że nie każdy kwalifikuje się do implantu. Przed rozpoczęciem zabiegu pacjenci muszą uzyskać certyfikat, który polega głównie na wykonaniu zdjęć rentgenowskich i konsultacji ze stomatologiem z https://www.stomatolog-24.com.pl/stomatolog-szczecin/ w Szczecinie. Najczęstsze przeciwwskazania to: różne choroby, młodość czy ciąża. Sama implantacja nie oznacza sukcesu. Bardzo ważne jest utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej.

Implanty dentystyczne – rodzaje

Możemy wyróżnić kilka rodzajów implantów zębowych. Lekarz zdecyduje, który typ jest dla nas najlepszy. Wybór będzie zależał od: ilości implantów, kształtu kości oraz odległości pomiędzy poszczególnymi zębami sąsiadującymi z luką pozostawioną przez brakujący ząb.

  1. Implanty tytanowe – mają porównywalną stabilność, trwałość i wytrzymałość. Mają kształt śruby lub cylindra,
  2. Implanty cyrkonowe – Wykonane z tlenku cyrkonu w kolorze kości słoniowej, zbliżone do koloru tkanki kostnej, odporne na uszkodzenia i trwałe.

Jakie są zalety implantów cyrkonowych?

  • Odpowiedni dla alergików,
  • Odporny na działanie substancji kwaśnych,
  • Niewrażliwy na zmiany temperatury w jamie ustnej,
  • Płytka nazębna i bakterie gromadzą się bardzo powoli.

Jakie są wady implantów cyrkonowych?

  • Utrudniony dostęp – bardzo niewiele gabinetów oferuje tego typu usługi,
  • Są drogie – zazwyczaj są droższe od tytanu.
  • Implanty dentystyczne można również klasyfikować według miejsca ich umieszczenia:
  • Implanty śródkostne – wprowadzane chirurgicznie do kości szczęki,
  • Implanty podokostnowe – umieszczane są pod okostną (pomiędzy dziąsłem a kością),
  • Implanty endodontyczne – wprowadzane do zdrowych zębów, są niezbędne w przypadku wydłużenia lub stabilizacji korzenia rozchwianego zęba.

Implanty zębów można również podzielić ze względu na czas umieszczenia. W ten sposób rozróżniamy implanty jednofazowe i dwufazowe. Pierwsza jest instalowana podczas jednej wizyty u dentysty, a druga wymaga co najmniej kilku wizyt u dentysty.

Implanty dentystyczne – jakie są wskazania i przeciwwskazania?

Stany takie jak zapalenie przyzębia lub osteoporoza mogą powodować odrzucenie implantów dentystycznych przez pacjentów. Zabiegi te nie są odpowiednie dla pacjentów z cukrzycą, bruksizmem (zwykle występującym w nocy), zaburzeniami psychicznymi oraz pacjentami z chorobami powodującymi fizyczne zniszczenie: narkomania, nowotwory, AIDS czy alkoholizm. Implanty nie są również przeznaczone do stosowania u kobiet w ciąży, pacjentek zbyt młodych (ze względu na proces rozwojowy układu kostnego) oraz tych, których budowa szczęki nie jest w stanie prawidłowo wykonać zabiegu.

W przypadku osób, które nie mają ani jednego zęba i są całkowicie bezzębne, konieczne będzie leczenie implantologiczne https://www.14konferencja.edu.pl/dentysta-szczecin/. Implanty bezpośrednio zapobiegają utracie kości, co może prowadzić do częstych bólów głowy, przykurczów mięśni, zaburzeń zgrzytania czy zmian w kształcie twarzy. Implanty są wygodniejszym rozwiązaniem niż protezy.

Dobosz Implanty Zębów
aleja Piastów 3
70-325 Szczecin
+48 91 485 02 74
www.doboszimplanty.pl