Full board hotel co to znaczy?

Full board hotel co to znaczy?

Jeśli jesteś w trakcie podejmowania decyzji, gdzie pojechać i co zarezerwować na wakacje z rodziną w lecie 2021, prawdopodobnie pływasz w morzu możliwości! Wystarczająco trudno jest zdecydować się na miejsce docelowe, a następnie wybrać styl wakacji, miejsce wakacji i to, co chcesz robić, gdy tam będziesz. Oczywiście, aby dokonać właściwego wyboru, opłaca się zrozumieć cały żargon związany z różnymi ofertami wakacyjnymi, a to oznacza wiedzę, czego można oczekiwać od różnych poziomów wyżywienia w hotelu lub ośrodku.  Kto nie lubi oszczędzać pieniędzy podczas rezerwacji wakacji? Czy jesteś jedną z tych osób, które wolą mieć wszystko opłacone przed wyjazdem na wakacje? Teraz masz taką możliwość! Za pośrednictwem wielu popularnych portali możesz zarezerwować hotele z pełnym wyżywieniem. Hotele z pełnym wyżywieniem to idealne rozwiązanie, jeśli chcesz, aby posiłki były przygotowane przed wyjazdem; jeśli masz ograniczony budżet, rezerwacja hotelu z pełnym wyżywieniem to doskonały pomysł, aby uniknąć niespodzianek w ostatniej chwili. Znane wszystkim portale z noclegami przygotowały wspaniałą listę hoteli z pełnym wyżywieniem na całym świecie, a wszystkie hotele oferują najlepsze spersonalizowane usługi. Czego więcej mógłbyś chcieć na swoich wakacjach?

 

Full board hotel co to znaczy?Full board hotel

Pełne wyżywienie, czyli full board, jest podobne do all inclusive, ale bez dodatkowych luksusów w postaci napojów i przekąsek. Opcja ta daje gościom nieco więcej swobody, ponieważ nie czują się ograniczeni do hotelu, a między posiłkami jest wiele powodów, aby odkrywać lokalne życie nocne i uliczne kafejki. Nie możesz się zdecydować, gdzie zjeść? Jeśli zadbasz o swoje wyżywienie na czas podróży, to nie jest to problem. A mając zabezpieczoną dużą część budżetu, o wiele łatwiej będzie Ci kontrolować wakacyjne wydatki. Jeśli chodzi o cenę, wakacje z pełnym wyżywieniem są zaskakująco przystępne. Często można znaleźć bardzo korzystne oferty, które nie kosztują dużo więcej niż tygodniowe wyżywienie we własnym zakresie. Możesz znaleźć oferty z pełnym wyżywieniem w wielu miejscach na całym świecie i to nie koniecznie blisko swojego miejsca zamieszkania. Co wchodzi w skład pełnego wyżywienia? Pełne wyżywienie oznacza, że Twoje śniadanie, lunch i kolacja są wliczone w cenę Twojego pobytu. Oznacza to, że napoje i dodatkowe przekąski będą Cię kosztować dodatkowo. Pełne wyżywienie oznacza, że wszystkie posiłki można spożywać w hotelowej restauracji i są one wliczone w cenę pobytu. Są ustalone godziny posiłków i menu, i jeśli tylko pojawisz się w odpowiednim czasie, będziesz najedzony! Poza godzinami posiłków, przekąski i napoje raczej nie są wliczone w cenę pokoju. Za niektóre rzeczy, takie jak napoje alkoholowe do posiłków, będziesz musiał zapłacić. Jak na tle hotelu full board prezentuje się ten oferujący all-inclusive?

 

All-inclusive

All-inclusive może się różnić w zależności od ośrodka, niektóre dedykowane ośrodki all-inclusive zawierają w cenie wybór różnych restauracji, a nawet sporty wodne lub inne aktywności. Nawet bardziej podstawowe pakiety all inclusive zawierają posiłki, a także napoje i przekąski, w tym napoje alkoholowe dla dorosłych, więc teoretycznie, jeśli zostaniesz w ośrodku, nie musisz właściwie wydawać żadnych pieniędzy na wakacje! Kluby dziecięce, wypożyczalnie ręczników i inne usługi są zazwyczaj również wliczone w cenę. Jednakże, ponieważ zakres pakietów all inclusive jest bardzo zróżnicowany, często zdarza się, że wszystkie usługi, które otrzymasz w ramach danego urlopu, są wyszczególnione dla Ciebie. To, co jest zawarte w pakiecie all inclusive może się różnić w zależności od hotelu, ale domyślnie wszystkie posiłki, napoje (z pewnymi wyjątkami) i przekąski są zazwyczaj wliczone w cenę. Goście mogą korzystać z tych usług do północy, chyba że zarezerwowali pobyt, który oferuje 24-godzinne all inclusive. W takim przypadku goście będą obsługiwani przez całą dobę. Większość hoteli oferujących all inclusive ma w swojej ofercie wieczorną rozrywkę i wiele innych zajęć w ciągu dnia. Luksusowe opcje często oferują dodatki, takie jak posiłki a la carte i markowe napoje. Jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają wakacji bez wydawania dodatkowych kosztów. Dzięki temu, że większość kosztów podróży jest już opłacona, można się zrelaksować wiedząc, że rachunek został już uregulowany. Wakacje all-inclusive są świetnym wyborem dla rodzin, ponieważ oferują wszystko, czego potrzebujesz w jednym miejscu, bez konieczności ograniczania się do ośrodka! Ciekawi, co kryje się pod pojęciem hotelu half board? Sprawdźcie sami!

 

Half board

Wyżywienie obejmuje tylko dwa posiłki: śniadanie i kolację; wszelkie jedzenie lub napoje, które zamówisz poza tymi posiłkami, będą kosztować dodatkowo. Jednak herbata lub kawa jest zazwyczaj wliczona w cenę śniadania. Half board jest idealnym rozwiązaniem, jeśli planujesz opuścić hotel po śniadaniu, udać się na zwiedzanie i wrócić wieczorem. Ponieważ niepełne wyżywienie nie obejmuje obiadu, można sobie samemu coś zorganizować. Możesz również zaoszczędzić pieniądze, jedząc lekką przekąskę na lunch, ponieważ na śniadanie i kolację możesz zjeść obfity posiłek. Zawsze lepiej jest skontaktować się z hotelem i dowiedzieć się o różnych opcjach, które są dostępne. Na przykład, szczegóły dotyczące wyboru menu, godzin posiłków itp. mogą ulec zmianie w zależności od hotelu.