Ile kosztuje kremacja psa?

Zwierzęta domowe to często nasi najbliżsi przyjaciele, a ich śmierć przynosi ogromną stratę i smutek. Po trudnych emocjach przychodzi jednak czas na racjonalne myślenie i podjęcie decyzji dotyczącej pochowania zwłok pupila. Jeszcze do niedawna właściciele decydowali się na zakopywanie ciał zwierząt w ziemi, często nieopodal domu. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że to nielegalne zachowanie. Jak zatem postępować zgodnie z prawem, dbając o właściwy pochówek ukochanego zwierzaka?
Z pomocą przychodzi
krematorium dla zwierząt https://animaleden.pl/, które oferuje usługi spopielenia zwłok, odbiór zwłok, organizację ich zakopania czy zakup urny. Większość z nich posiada naprawdę interesującą ofertę, która pozwala bezpiecznie i stosowanie przygotować pożegnanie psiego przyjaciela.

Czym są krematoria dla psów?

Wszystkiego rodzaju krematoria to obiekty, które zajmują się spalaniem zwłok. W tym wypadku są to ciała zwierząt, w tym psów czy kotów. W naszym kraju funkcjonuje co najmniej kilka takich przedsiębiorstw, zlokalizowanych głównie w większych miastach. Niektóre z nich oferują odbiór ciała psa ze wskazanego miejsca (domu lub kliniki weterynaryjnej). Kremacja psa https://animaleden.pl/o-nas/odbywa się według ściśle określonych procedur, z zachowaniem standardów bezpieczeństwa. Po zakończonej procedurze pracownik umieszcza prochy psa w wybranej przez właściciela urnie. Właściciel może również podjąć decyzję o zakopaniu urny na zwierzęcym cmentarzu, który należy do krematorium lub współpracuje z nim.

Jakie są czynniki warunkujące cenę kremacji?

Na koszt kremacji wpływa kilka czynników. Przede wszystkim rodzaj usługi. Obecnie wyróżnia się dwa podstawowe: kremację indywidualną oraz zbiorową. Czym się różnią? Pierwsza odbywa się poprzez spalanie jednego psa, co wiąże się oczywiście z wyższym kosztem usługi. Dzięki wyborowi tej opcji można jednak uzyskać prochy zwierzęcia. Z kolei zbiorowa kremacja dla zwierząt https://animaleden.pl/urny-i-pamiatki/polega na spalaniu kilku ciał jednocześnie. Pozyskane w ten sposób prochy są mieszaniną kilku zwierząt. W związku z tym umieszczane są we wspólnej urnie, po czym zakopywane na cmentarzu dla zwierząt. Druga opcja jest zdecydowanie tańsza, dlatego decyduje się na nią więcej właścicieli.

Jak wygląda procedura kremacji?

Ile kosztuje kremacja psa?Proces kremacji, który polega na spalaniu zwłok psa ma zawsze podobny schemat. Niektóre krematoria mogą opcjonalnie proponować odbiór zwłok, który zabiera z właścicieli obowiązek dostarczenia ciała do krematorium. Jakie elementy składają się na procedurę kremacji? Po pierwsze należy przekazać zwłoki do krematorium. Opcjonalnie zajmuje się tym pracownik obiektu. To bardzo wygodna opcja, ponieważ wyznaczony pracownik odbiera zwłoki psa i dostarcza je do krematorium. Kiedy ciało psa znajduje się już na miejscu, dokonywana jest procedura spopielenia. Właściciel musi wcześniej podjąć decyzję o rodzaju kremacji: indywidualnej czy zbiorowej. Spalanie zwłok trwa od 2 do 3 h, co uzależnione jest między innymi od wagi psa. Zdecydowana większość krematoriów pozwala właścicielom uczestniczyć w procedurze spopielenia zwłok. Nowoczesne obiekty oferują opcję nagrania wydarzenia. Dzięki temu można uniknąć trudnych emocjonalnie chwil. Po spaleniu zwłok pracownik krematorium umieszcza je w wybranej przez właściciela urnie. Opcjonalnie można zamówić ceremonię pożegnalną pupila. Dodatkowe usługi zawsze wiążą się z podwyższeniem kosztów. W związku z tym odbiór ciała, zakup specjalnej urny czy ceremonia pożegnalna mogą właściciela sporo kosztować.

Jaka jest cena urny na prochy zwierzaka?

Dodatkowym kosztem kremacji może być zakup urny. Standardowe kosztują około kilkudziesięciu złotych, ale niektóre przedsiębiorstwa oferują spersonalizowane urny. Można na nich umieścić wizerunek pupila czy odcisk jego łapy. Niektóre z nich proponują nawet specjalne przedmioty, które upamiętniają zwierzaka i zawierają pozostałości jego prochów, np. kryształy pamięci. Urny różnią się nie tylko projektem, ale również kształtem czy kolorem. Im bardziej nowoczesna i bardziej skomplikowana, tym wyższa jej cena.

Jak wygląda cennik kremacji?

Koszt kremacji psa zależy od kilku czynników. Pierwszym jest oczywiście rodzaj kremacji. Zbiorowa jest zdecydowanie tańsza niż opcja indywidualna. Należy również się liczyć z tym, że znaczenie ma waga psa. Kremacja zbiorowa, która nie daje szansy otrzymania prochów zwierzęcia, kosztuje w przypadków małych psów (do 10 kg) około 120 zł. Natomiast spopielenie indywidualne kosztuje od 590 zł do 990 zł. Najwyższa cena dotyczy oczywiście psów ciężkich, powyżej 60 kg. Dodatkowe usługi podwyższają wartość kremacji.

Podsumowując, na cenę kreacji wpływa wiele czynników, które warto rozważyć przed podjęciem ostatecznej decyzji. Usługa gwarantuje jednak godne pochowanie czworonoga i ceremonię pożegnalną, która pozwala pogodzić się z odejściem przyjaciela. Po spalaniu prochy trafiają na cmentarz zwierzęcy. Cała procedura przebiega według określonych zasad, z zachowaniem najwyższych standardów. Krematoria zapewniają pełny profesjonalizm i wsparcie w tym trudnym dla właściciela czasie.