Jak wybrać dobry skup samochodów używanych?

dobry auto skup

Wiele osób zastanawia się w jaki sposób najlepiej sprzedać swój samochód? Natykamy się bardzo często na skupy samochodów. Mamy jednak problem jak wybrać możliwie najlepszy skup samochodów używanych?
Prosta zasada działania

Skup aut używanych działa na bardzo prostej zasadzie.

dobry auto skupSkupuję wszystkie samochody poniżej rynkowej ceny, a w dalszym etapie odsprzedaje je z zyskiem odpowiednim. Skup aut używanych to rozwiązanie idealne dla wszystkich osób, którym zależy na bardzo szybkiej sprzedaży oraz otrzymaniu gotówki w zasadzie od ręki. Skupy samochodów działają w zasadzie przez siedem dni w tygodniu. Jakby tego było mało oferują dojazd do klienta. Jest to zatem dobre rozwiązanie także dla osób, którym zależy na czasie i nie mają go na tyle, aby jeździć po komisach samochodowych. Największe skupy samochodów w Polsce oferują swoim klientom mniej więcej 90% rynkowej ceny. Musimy przyznać, że jest to naprawdę dobra oferta. Mniejsze skupy samochodów, które działają bardziej na lokalnych rynkach oferują niższe kwoty. Jest to średnio 65% do 75% ceny rynkowej. Niestety na rynku może się natknąć na wiele pułapek. Chodzi o podejrzanych handlarzy, którzy pozostawiają za wycieraczkami karteczki z informacją, że są zainteresowaniu naszym samochodem i chętnie go od nas odkupią. Niestety jednak w wielu przypadkach są to osoby, które żadnej działalności gospodarczej nie prowadzą. W związku z tym będą chcieli odkupić zaoferować nam niską cenę, na którą nie powinniśmy się zgadzać.

Tylko jak wybrać ten dobry skup samochodów używanych?

Skup aut wcale nie jest taki łatwy w wyborze. Jest ich bardzo dużo, a więc nie mamy zielonego pojęcia, na który konkretnie się zdecydować. Skupów aut poszukujemy najczęściej w sieci. Przekonamy się na własnej skórze, że jest ich naprawdę wiele w naszej okolicy. Jednak trafienie na skup, który oferuje bardzo atrakcyjne ceny takie łatwe nie jest. Chyba najbardziej rozsądnym rozwiązaniem będzie wybranie dużej firmy, która zajmuje się skupem samochodów o ogólnopolskim zasięgu. Firmy te najczęściej się zajmują odkupywaniem samochodów w zasadzie każdej marki i każdego rodzaju. Korzystając z usług bardzo dużych firm, także możemy liczyć na wycenę uczciwą. Chodzi o to, że duże skupy korzystają zawsze z usług rzeczoznawców licencjonowanych, którzy są odpowiedzialni za wycenienie naszego samochodu. Powinniśmy na pewno unikać wszelkich firm, które swoje usługi reklamują przy pomocy ulotek oraz w których ofercie nie widzimy nigdzie informacji o gospodarczym podmiocie. Przed samym wyborem odpowiedniego skupu, jest rozsądnie sprawdzić opinie pozostałych użytkowników o konkretnej firmie w Internecie.

Czy sprzedaż samochodu w skupie się w ogóle opłaca?

Nie od dzisiaj wiemy, że rynek samochodowy wtórny w naszym kraju jest niesamowicie silnie nasycony. Przez to właśnie sprzedaż używanego samochodu w stanie dobrym, jest zadaniem bardzo trudnym oraz zadaniem bardzo czasochłonnym. Osoby, które w swoim życiu po raz pierwszy próbują swoje auto sprzedać muszą się uzbroić w cierpliwość. W żadnym wypadku nie jest to tak jak wiele osób myśli, że sprzedaż samochodu zajmuje kilka dni. W rzeczywistości okazuje się, że wiele samochodów dobrych szuka swoich nowych właścicieli przez jakieś kilkanaście miesięcy. Jak widzimy na załączonym obrazku jest to długi okres. Jakby nie było utrzymanie samochodu także kosztuje. W związku z tym nikt nie zamierza utrzymywać go i to przez tyle miesięcy. Niestety nie jest to komfortowe. Szczególnie gdy w międzyczasie kończy się nam ubezpieczenie czy też przegląd. Za samochód, który chcemy sprzedać raczej nie uśmiecha nam się cały czas płacić. Może rzeczywiście lepiej zgłosić się do dobrego skupu, a niżeli zajmować się sprzedażą na własną rękę? Co jak co, ale jest to dobry wybór. Wszystkie osoby mające złe zdanie o skupach samochodów, musiały po prostu źle trafić. Zdecydowana większość osób ze współpracy ze skupami jest zadowolona.

Skup aut używanych odkupią najczęściej nasz samochód i to od ręki.

Jakby tego było mało skupy aut płacą gotówką. Jednocześnie gwarantują możliwość odebrania samodzielnego samochodu z miejsca dowolnego. Może to być miejsce naszej pracy czy też miejsce naszego zamieszkania. W związku z tym musimy przyznać, że skup aut używanych, to rozwiązanie z jednej strony bardzo wygodne, a z drugiej strony niesamowicie bezpieczne. Najważniejsze jest jednak to, że w znacznej większości przypadków, jest to sposób pozbycia się samochodu w przystępnej cenie najbardziej opłacalny. Wiele osób myli działanie skupów samochodów z komisami. Zapamiętajmy sobie raz na zawsze, że komis nie kupuje od nas samochodu, a jedynie pomaga nam w poszukiwaniu kupca. Jest zatem pewnego rodzaju pośrednikiem. Przy współpracy z komisem musimy się liczyć z tym, że proces sprzedaży będzie o wiele, wiele dłuższy, aniżeli w przypadku skupach samochodów. Wybór należy do nas, jednak polecana jest jak najbardziej współpraca ze skupem samochodów. Szczególnie wybierzemy go gdy zależy nam na szybkiej transakcji oraz gotówce do ręki.