Jak znaleźć dobrego detektywa

Jak znaleźć dobrego detektywa

Jak znaleźć dobrego detektywa – znalezienie dobre biuro detektywistyczne jest nie lada wyzwaniem, zwłaszcza po zmianie przepisów w 2014 roku, kiedy to zniesiono obowiązek posiadania licencji detektywistycznej, która upoważniała do świadczenia usług detektywistycznych na terenie naszego kraju. Dlatego też, jeśli potrzebujesz skorzystać z tego typu usługi, nie śpiesz się z podejmowaniem decyzji. Najważniejsza w tym przypadku jest kompleksowa ocena sytuacji i biura detektywistycznego, które ma świadczyć daną usługę.

Określ swoje wymagania

Na początku, zanim jeszcze odpalisz internet, czy też ruszysz na poszukiwanie biura usług detektywistycznych w twoim mieście ustal jakiej pomocy potrzebujesz i czego oczekujesz od detektywa. W obecnych czasach wiele biur posiada bardzo zawężony zakres usług detektywistycznych i nie zawsze w jednym miejscu można zlecić zebranie dowodów zdrady małżonka, wraz z wykryciem podsłuchów w mieszkaniu. Coraz częściej można znaleźć też biura detektywistyczne świadczące swoje usługi tylko i wyłącznie danej grupie klientów jak na przykład przedsiębiorstwa, osoby prywatne, małżeństwa i tym podobne. Dlatego dobrze jest właśnie na początku spisać sobie wszystko, co miałyby wejść w zakres usługi detektywistycznej.

Jak znaleźć dobrego detektywa
Jak znaleźć dobrego detektywa

Jeśli wiesz już takiej osoby poszukujesz i czym ma się ona zająć zacznij poszukiwania tego odpowiedniego biura detektywistycznego. Warto jest przy wyborze kierować się opinia osób, które korzystały już z tego typu usług. Często można je znaleźć na forach danych miast, czy też w opiniach o biurze detektywistycznym. Jeśli wiesz na przykład, że chcesz zlecić obserwacje osoby w trakcie wykonywania pracy na określonej ulicy, możesz też pokusić się o wynajęcie detektywa z biura znajdującego się w okolicy, przez co koszt całej usługi detektywistycznej może być niższy. Jeśli wybierzesz już odpowiednie biuro detektywistyczne dla ciebie, zanim zadzwonisz w celu umówienia się na spotkanie pozostaje ostatni krok, jakim jest sprawdzenie formalności, renomowane biura detektywistyczne wszelkie informacje umieszczane najczęściej na stronach internetowych.

Co sprawdzić przed skorzystaniem z usług detektywa

Dokumenty, które powinny Cię zainteresować to przede wszystkim:

– licencja na wykonywanie zawodu etyka i świadczenie usług detektywistycznych- pomimo braku obowiązku posiadania takiej licencji, dobre biuro detektywistyczne, na pewno będzie ją posiadać. Brak licencji świadczy także najczęściej o braku profesjonalizmu.

– wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji Działalności Gospodarczej, dlaczego jest to takie ważne? Każda legalnie prowadzona firma powinna [posiadać wpis w tej ewidencji. Świadczy to o tym, że dane usługi detektywistyczne są opodatkowane wykonywane w jawny legalny sposób, przez co masz pewność, że rozpoczniesz współpracę z profesjonalistami

– ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnoprawnej z racji prowadzonej działalności gospodarczej, usługi detektywistyczne, są czasem bardzo ryzykowne, dlatego też należy się upewnić, że w razie jakikolwiek szkód dana firma będzie w stanie je pokryć z ubezpieczenia OC, a nie kieszeni klienta, tak na wszelki wypadek.

Czas na rozmowę

Po przebrnięciu przez te kilka kroków, można spokojnie umówić się na rozmowę w biurze detektywistycznym. Na początek warto w trakcie rozmowy nakreślić sprawę i przedstawić zakres usług detektywistycznych, na jakich nam najbardziej zależy. Pozwoli to detektywowi, określić stopień skomplikowania sprawy, a także wstępne koszty przeprowadzenia akcji detektywistycznej. W trakcie rozmowy nie ma się co spieszyć z podpisywaniem umowy. Jeśli jesteś czegokolwiek niepewny, daj sobie czas. Warto Także zadawać pytania, na przykład o to, jaki procent spraw zakończyło się w tym biurze powodzeniem, Jeśli nie ma problemu z odpowiedzią na to pytanie, najprawdopodobniej jest to solidny detektyw, który świadczy usługi detektywistyczne na określonym poziomie. W trakcie omawiania usług detektywistycznej, warto też wspomnieć co z kwestią przekazywanych danych po zakończeniu usług. Najczęstsza praktyka jest usuwanie danych w sposób trwały zapewniający pełną poufność zleceniodawcy, jednak zawsze warto się upewnić, jeśli nie zostało to jasno określone. Przed podpisaniem umowy, należy zawsze dokładnie ją przeczytać. Sposób płatności za usług detektywistyczne jest różny i w pełni zależny od danego biura. W jednych preferowana jest zapłata z góry w innych natomiast praktykuje się opłatę wstępną i następnie opłaty za zakończenie każdego etapu usługi detektywistycznej, jeszcze inna metoda jest płatność po całkowitym zakończeniu usługi. Jednak to powinno być zawsze kwestia do dogadania, tak, aby obie strony czuły się pewnie.

Znalezienie odpowiedniego biura świadczącego usługi detektywistyczne, nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza kiedy zależy nam na czasie, a emocje biorą górę, jednak zastosowanie powyższych punktów daje duże prawdopodobieństwo, wybrania odpowiednich osób do danej usługi i w pełni powodzenia działań detektywistycznych. Nie zajmują one wbrew pozorom zbyt dużo czasu, a dają spokój ducha w i tak nerwowym okresie.