Marihuana lecznicza – gdzie można kupić

Marihuana lecznicza - gdzie można kupić

Ziołolecznictwo jest dziedziną, która na przestrzeni wieków przyniosła ludziom bardzo wiele dobrego. Wydaje się, że w ostatnim czasie została ona zastąpiona przez lekarstwa czy syropy. Teraz wszystko jest certyfikowane, a więc jednocześnie doskonale przebadane i sprawdzone za pomocą badań laboratoryjnych. Nie zmienia to faktu, że ludzie tak naprawdę od wieków znają niektóre korzystne właściwości dla organizmu, a wszystko wynika z praktyki. W niektórych przypadkach badania wykazały jednak skutki uboczne, które sprawiły, że niektóre substancje zostały wyeliminowane i niedopuszczone do oficjalnej dystrybucji. Tematem tego artykułu będzie marihuana lecznicza oraz to, gdzie można ją kupić. Wcześniejszy wstęp miał na celu wskazanie niezrozumienia tej substancji. Konopie są od dawna wykorzystywane w medycynie, ale oprócz tego marihuana z roślin siewnych jest legalna, co najlepiej świadczy o potwierdzeniu jej właściwości przez naukę. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że powoduje ona korzystne konsekwencje, ale jednocześnie nie wywołuje negatywnych skutków. Jednocześnie nie prowadzi do uzależnienia fizycznego. Skąd więc wynikają nieporozumienia w kwestii konopi? Gdzie kupić marihuanę leczniczą? To będą najważniejsze pytania, które nadadzą tor temu artykułowi.

Konopie siewne oraz indyjskie

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, że konopie siewne znacząco różnią się od indyjskich. W pierwszym przypadku najważniejszym kannabinoidem jest CBD. W drugim przypadku ważniejsze jest THC. Efektem różnych proporcji pomiędzy tymi składnikami jest odmienne działanie w przypadku marihuany uzyskiwanej w tych dwóch przypadkach. CBD ma wiele właściwości leczniczych, które są powszechnie wykorzystywane w medycynie. Po pierwsze warto zaznaczyć, że jest to potwierdzone przez liczne analizy i doprowadziło do tego, że marihuana lecznicza jest legalna. Po drugie nie ma istotnego powiązania z efektem, który jest generowany przez działanie THC. To właśnie ta druga substancja odpowiada za działanie psychoaktywne. Konopie siewne istotnie różnią się od konopi indyjskich. Te drugie obecnie w Polsce nie są legalne (chociaż nie wygląda to tak we wszystkich krajach). Warto rozumieć te z jednej strony istotne różnice, ale również w niektórych kwestiach trochę subtelne.

Gdzie kupić marihuanę leczniczą, jeśli jest ona legalna?

Marihuana lecznicza - gdzie można kupićJuż w poprzednim akapicie zostało wskazane, że marihuana lecznicza jest w Polsce legalna. Jest to dość aktualna kwestia, ponieważ stało się to dopiero w 2017 roku. Od 1 listopada tego roku rzeczywiście w Polsce nie ma problemu z uzyskaniem produktów tego rodzaju. W jaki sposób rzeczywiście je zakupić? Po pierwsze możemy je nabyć, korzystając ze sklepu CBD. Tego rodzaju instytucje oferują bardzo wiele zróżnicowanych towarów. Dzięki temu można dobrać produkty w zależności od indywidualnego zapotrzebowania. Niektórzy będą woleli stosować marihuanę leczniczą miejscowo w postaci kremu z konopi lub innego kosmetyku. Dla innych osób znacznie ciekawszą formą będzie susz podawany choćby poprzez waporyzację. Dla niektórych ta forma może być z kolei uciążliwa i znacznie lepsze będzie stosowanie tabletek lub herbaty. Właśnie z tego powodu sklepy są tak ciekawym rozwiązaniem. Nie wymagają one recepty, a oprócz tego zawierają cały szereg produktów z CBD. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Z drugiej strony można podejść do tematu inaczej. Lekarze mogą przepisać marihuanę medyczną w postaci recepty. W takiej sytuacji oczywiście można wyposażyć się w tę substancję w aptece. Jedynie weterynaria jest specjalnością, która nie uprawnia do przepisywania związków z marihuaną leczniczą. Istnieją więc dwie podstawowe drogi do uzyskania omawianej substancji.

Jaki jest powód rosnącej popularności marihuany leczniczej?

W ostatnich latach stale rosło zainteresowanie marihuaną medyczną i prawdopodobnie nic w tej kwestii się nie zmieni. Dopiero jednak wprowadzanie jej do legalnej dystrybucji sprawiło gwałtowny rozwój. Jest to pozytywna zmiana, która może przydać się w przypadku wielu schorzeń. Dlaczego marihuana lecznicza jest tak ważna dla organizmu? Przede wszystkim istotne są właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. To jednak jest dość powszechnie rozumiane i nie trzeba tego tłumaczyć. Warto jednak przybliżyć nieco mniej znane fakty. Marihuana lecznicza wykazuje jednak również działanie przeciwnowotworowe (poprzez eliminację części komórek rakowych), regeneracyjne (szczególnie dla tkanek nerwowych), przeciwskurczowe, a nawet przeciwutleniające. Efektem jest oczywiście to, że marihuana jest często przepisywana przez lekarzy, ponieważ może zostać użyta w naprawdę zróżnicowanych przypadkach. Trudno wymienić wszystkie choroby, gdzie podane powyżej cechy mogą zostać użyte. Dla przykładu warto wspomnieć choćby o chorobie Alzheimera, padaczce, migrenie, a nawet przy stwardnieniu rozsianym. Należy więc docenić to, że obecnie łatwiej zdobyć omawianą substancję. Właśnie możliwość zakupu poprzez sklep lub aptekę sprawia, że cenne właściwości nie są marnowane i mogą zostać wykorzystane podczas walk z chorobami, które cechują się najwyższym kalibrem w kwestii niebezpieczeństwa dla organizmu.