Wybierz idealną bieliznę dla siebie

Wybierz idealną bieliznę dla siebie

Kupowanie bielizny w sklepie internetowym

Obecnie zakupy przez Internet to dla wielu osób codzienność. Nic w tym dziwnego, zakupy w sieci są wygodne i szybkie. Bez wychodzenia z domu, w przerwie w pracy czy podczas jazdy autobusem, możemy zamówić potrzebne produkty. To duża oszczędność czasu. Jednak tego typu zakupy niosą ze sobą również pewne problemy. W końcu nie możemy fizycznie dotknąć i zobaczyć danego produktu. W przypadku zakupu ubrań dodatkowym utrudnieniem jest wybór odpowiedniego rozmiaru. Kupowanie bielizny w sklepie internetowym należy do najbardziej kłopotliwych, dlatego też w poniższym artykule zostały zawarte wskazówki, które pomogą w poradzeniu sobie z tym problemem.

Sklepy z bieliznąProfesjonalny sklep internetowy z bielizną – jak powinien wyglądać

Przed zakupami należy dokładnie sprawdzić dany sklep internetowy z bielizną. Witryna powinna być przejrzysta, produkty powinny znajdować się w odpowiednich kategoriach i być podzielone pod względem kroju (różne kroje bielizny wymagają nieco innego podejście w kwestii doboru rozmiaru). Każdy produkt powinien być odpowiednio opisany pod względem kluczowych wymiarów oraz, co równie ważne, rodzaju zastosowanych materiałów. Różne materiały zachowują się w różny sposób, np. bawełna jest mniej elastyczna niż materiały sztuczne.
Profesjonalne sklepy internetowe z bielizną często dodają wskazówki dotyczące sposobu mierzenia ciała w przypadku konkretnych modeli oferowanych produktów lub możliwość konsultacji z pracownikiem sklepu w przypadku problemów.

Wybór odpowiedniego rozmiaru bielizny – biustonosz

Jednym z najczęściej pojawiających się problemów w doborze bielizny dla kobiet, jest wybór odpowiedniego biustonosza. I nie jest to tylko problem związany z zakupami dokonywanymi przez Internet, ale również w sklepach tradycyjnych. Wiele kobiet nie wie, w jaki sposób mierzyć biustonosze i jak interpretować wymiary podane w sklepie. A jest to ważne, nie tylko pod względem wygody i estetyki, ale i ze względów zdrowotnych. Długie noszenie źle dobranego stanika może powodować bóle kręgosłupa. Aby dobrze dobrać biustonosze, należy zmierzyć obwód pod biustem oraz na wysokości biustu (bez przesadnego ściskania taśmy krawieckiej). W przypadku braku typowego wyniku „do piątki”, należy go zaokrąglić w dół (np. 77 cm do 75 cm). Nie powinno się zaokrąglać w górę, ponieważ przez to stanik może okazać się za luźny i nie będzie dobrze podtrzymywał biustu. W tym miejscu należy zaznaczyć, że to dolny pasek biustonosza podtrzymuje biust, a nie ramiączka. Właśnie dlatego wymiary pod biustem powinny być dokładnie zmierzone. Aby poprawie zmierzyć rozmiar miseczki, należy taśmę krawiecką umieścić na wysokości brodawek. Taśma nie powinna ściskać ani zniekształcać biustu. Obwód biustu należy porównać z tabelą rozmiarów podaną w danym sklepie internetowym. Nie powinno się sugerować rozmiarem miseczki, a tylko podanymi wymiarami. Rozmiar miseczki zmienia się w zależności od obwodu pod biustem. Niestety, dokładne sprawdzanie rozmiarów jest konieczne za każdym razem, gdy chcemy kupić nową bieliznę w sklepie internetowym. Każdy producent bielizny ma inną klasyfikacja rozmiarów, więc mogą się one od siebie różnić (np. bielizna produkowana w Europie będzie miała inne rozmiary niż ta przeznaczona na rynek amerykański). Jeśli wiemy dokładnie, jakie są nasze wymiary, możemy zająć się problemem doboru odpowiedniego kroju biustonosza. Nie wszystkie kroje są odpowiednie dla każdego rozmiaru biustu. Różnorodność opcji sprawia, że wybór konkretnego modelu może pochłonąć dużo czasu. Kobiety z mniejszym biustem mogą pozwolić sobie na stanik bez usztywnień, natomiast dla kobiet z większym biustem, ta opcja może okazać się nieodpowiednia. Dla pań o obfitych biustach polecane są biustonosze zabudowane.

Wybór odpowiedniego rozmiaru bielizny – majtki

Zakup majtek w sklepie internetowym nie jest tak trudny, jak w przypadku biustonosza. Większość materiałów wykorzystywanych do produkcji majtek jest elastyczna, a tabele rozmiarów są do siebie bardzo podobne. Jedyny problem może stanowić wybór odpowiedniego kroju. Obecnie praktycznie wszystkie sklepy oferują kilkanaście rodzajów majtek – od stringów, bp zabudowaną bieliznę w stylu retro. Każda, nawet najbardziej wybredna klientka, powinna znaleźć coś dla siebie.

Sklep internetowy – zwroty

W przypadku sklepów internetowych, prawo do odstąpienia od umowy i zwrotu zakupionego towaru jest podobne do tego, które funkcjonuje w sklepach stacjonarnych. Czas na zwrot wynosi 14 dni. Niekiedy sklepy internetowe oferują nawet dłuższy czas na zwrot – 30, a nawet 100 dni. Zwrot w sklepie internetowym jest łatwiejszy, ponieważ w przypadku sklepów stacjonarnych, przyjęcie zwrotu zależy od decyzji sklepu i często zamiast pieniędzy za zwrot, klient otrzymuje kartę podarunkową na kolejne zakupy.  Jednak warto pamiętać, że w sklepach internetowych są produkty, których zwrócić nie można. W przypadku sklepów z bielizną, są to zapieczętowane paczki zawierające kilka par danego produktu. Po otwarciu i przymierzeniu nie można już zwrócić takiego towaru. Nie można również zwrócić bielizny szytej na miarę. Takie produkty mogą podlegać jedynie reklamacji.