Smartfon jako urządzenie dla każdego.

Technologia w XXI wieku rozwija się niezwykle dynamicznie. Producenci komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów prześcigają się między sobą, aby być o krok przed konkurencją i tym samym czerpać większe zyski. Jeszcze niedawno telefony dotykowe były dla większości niebezpieczną inwestycją. Wielu z nas zapewne słyszało o ich zdecydowanie większej awaryjności, w porównaniu do tradycyjnych modeli. Historia ich ewolucji była niesamowicie inspirująca. Na początku zwykłe urządzenia z jednokolorowym wyświetlaczem, z czasem zastępowane były komórkami z kolorowym ekranem. Następnie były te z “klapką”, dzięki którym można było zakończyć rozmowę jednym zatrzaśnięciem. Później niektóre egzemplarze udziwnione zostały o tzw. klawiaturę “qwerty”, które to zrobiły spory szum w tej branży. Aktualnie większość młodych jak i bardziej wiekowych użytkowników nie wyobrażają sobie życia bez smartfona. Towarzyszą nam w wielu codziennych czynnościach.

Do czego służą smartfony w dzisiejszych czasach.

Pytając się seniorów, w jakim celu zakupili telefon odpowiedź będzie jednoznaczna- żeby móc do kogoś zadzwonić. Kiedyś rzeczywiście tak było. Nikt nie wyobrażał sobie, że w przyszłości będzie można wykonywać na nim wiele innych czynności. Z ich pomocą miło spędzamy czas przeglądając strony internetowe, słuchając muzyki, oglądając filmy, grając w gry. Funkcjonalnością dościgają niemalże komputery, co wcześniej było nie do pomyślenia. Większość z nich posiada moduł Wi-Fi, tak więc zakup danych internetowych w sieci nie jest konieczny. Często używaną funkcją staje się nawigacja GPS- z nią trafimy w każdy zakątek świata. Programiści stworzyli też mnóstwo aplikacji, które ułatwiają nam codzienne czynności. Kalkulator, notatnik, zegarek, budzik, stoper, rejestrator dźwięku to tylko niektóre z wielu opcji każdego smartfona. Istotna stała się również możliwość robienia zdjęć. Ich jakość jest naprawdę wysoka, nie musimy więc się martwić, że podczas spontanicznej podróży nie będziemy w stanie uwiecznić jakiegoś wydarzenia. Specjalistyczne aparaty fotograficzne nie są więc nam potrzebne, o ile nie jesteśmy profesjonalnymi fotografami- w tym przypadku najnowsze lustrzanki będą lepszym rozwiązaniem. Nie zapominajmy również o tym, że w każdej chwili możemy włączyć nagrywanie obrazu. Ale spokojnie- z tego wszystkiego producenci nie zapomnieli o podstawowych funkcjach dzwonienia i pisania smsów. Cały czas są dla nas dostępne.

W jaki sposób wybrać dla siebie telefon?

Często problematyczny jest dla nas zakup nowego smartfona. Nie wiemy jakimi kryteriami się kierować i często zwracamy uwagę tylko i wyłącznie na mało istotny wygląd. Ważne są jednak podzespoły, jakie dane urządzenie posiada. Na początku warto zastanowić się, jakiej wielkości ekran nas interesuje. Musimy wybrać pomiędzy różnymi rozmiarami. Pomyślmy chwilę w jakim celu jest on nam potrzebny. Jeśli chcemy oglądać filmy w wysokiej jakości, może warto zastanowić się nad kupnem komórki z większym wyświetlaczem? Istotne też jest abyśmy wybrali odpowiedni system operacyjny. W większości jest nim “Android”, im nowsza wersja tym lepiej. Zdarzają się jednak telefony z “Windows” lub “Apple IOS”, który to przeznaczony jest wyłącznie dla sprzętu firmy “Apple”. Obejrzyjmy więc na internecie, który z nich najbardziej nas przekonuje bądź przetestujmy każdy w dowolnym sklepie z urządzeniami elektronicznymi https://vobis.pl/smartfony-xiaomi. Istotne są również dane o procesorze, jednak aby to ocenić wymagana jest bardziej specjalistyczna wiedza, tak więc ten temat pominę. Jeśli masz znajomego, który się na tym zna- poproś go o pomoc. Nie zapominajmy o sprawdzeniu, ile pamięci RAM ma dany smartfon. Im więcej tym lepiej, jednak biorąc pod uwagę dzisiejsze standardy, 1 gigabajt to absolutna podstawa. Co z pamięcią dysku? 16 gigabajtów na zapisywanie danych oraz instalowanie aplikacji powinno wystarczyć, chyba że jesteś fanatykiem gier- wówczas warto zaopatrzyć się w telefon z większą ilością pamięci. Wiele z nich posiada również slot kart pamięci, który umożliwia rozszerzenie ilości dostępnego miejsca o dodatkowe gigabajty.

Jak zabezpieczyć telefon przed uszkodzeniem?

Smartfony mają to do siebie, że ich poważny upadek często równoważny jest ze sporym wydatkiem. Pęknięta szybka, uszkodzony dotyk, rozlany wyświetlacz, pęknięcie obudowy- to tylko niektóre z możliwych usterek. Aby się przed nimi uchronić podstawą każdego telefonu powinna być szybka ochronna- można ją kupić w sklepie z akcesoriami GSM nawet za kilkanaście złotych. Często dzięki niemu uszkodzeniu ulega tylko ów szkiełko, które naklejone jest na ekran. Świetnym pomysłem może również okazać się pokrowiec, najlepiej taki, który pokrywa całą powierzchnię telefonu, a nie tylko jej tylną część. Chroni przed wszelkimi zarysowaniami i pęknięciami zarówno obudowy jak i samego ekranu. Przydatny jest również antywirus, który to możemy bezpłatnie pobrać na wielu witrynach. Nie musimy się wówczas martwić o to, że niechciane oprogramowanie wyrządzi nam jakieś szkody. Oczywiste jest to, że na smartfona trzeba po prostu uważać.