Gdzie wynająć namiot imprezowy?

Gdzie wynająć namiot imprezowy?

Gdzie wynająć namiot imprezowy? Namiot imprezowy to doskonały sposób na organizację wielu wydarzeń. Zwłaszcza w okresie letnim, gdy większość imprez przenosi się w plener. Jeśli chodzi o namioty bankietowe wynajem może być nawet tańszy niż rezerwacja sali w restauracji. Ponadto namiot można rozłożyć niemal w każdym miejscu i cieszyć się pięknymi okolicznościami przyrody. Impreza plenerowa stwarza też więcej możliwości. Wcześniej warto się jednak zastanowić, jak pozyskać namioty eventowe wynajem jest jedną z takich opcji. 

Namioty piknikowe – wynajem jako najprostsze rozwiązanie organizacyjne

Gdzie wynająć namiot imprezowy?
Gdzie wynająć namiot imprezowy?

Wynajem namiotu to korzystne rozwiązanie dla organizatorów. Jak jednak zająć się wynajmem? Po pierwsze, jeśli korzystamy z firmy eventowej, która zajmuje się organizacją całego wydarzenia, warto sprawdzić, czy ma w swojej ofercie taką opcję. Często firmy zajmują się nie tylko przygotowaniem eventu pod względem organizacyjnym, ale także technicznym. Po drugie można sprawdzić ofertę firm, które zawodowo zajmują się wynajmowaniem namiotów. Ogłoszenia dostępne są zarówno na portalach internetowych, które gromadzą różnego rodzaju usługi, jak i na portalach o zawężonej tematyce (np. wynajmu). Warto też zapytać wśród znajomych, czy nie korzystali z takiego rozwiązania. Mimo dynamicznego rozwoju technologii, marketing szeptany wciąż cieszy się ogromną popularnością. Najczęściej ludzie decydują się na namioty na wesele wynajem jest idealnym rozwiązaniem, by zorganizować przyjęcie w ogrodzie, w plenerowej, luźnej atmosferze. Z kolei firmy zajmujące się ich wypożyczaniem mają w swoim asortymencie nie tylko namioty weselne, ale również piknikowe, hale namiotowe czy plandeki.

Kiedy namiot imprezowy będzie najlepszym rozwiązaniem?

Namiot imprezowy sprawdza się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest zorganizowanie eventu w krótkim czasie. Wolne terminy sal wymagają nawet kilkuletniego czasu oczekiwania. W przypadku namiotów nie trzeba długo czekać na wolne terminy. Tak duża dostępność sprawia, że imprezę można zorganizować niemal z dnia na dzień, nie martwiąc się o kalendarz. Choć z drugiej strony data może mieć znaczenie. Decydując się na imprezę plenerową, warto wybierać letnie i wiosenne miesiące, kiedy panuje sprzyjająca pogoda. Zaproszeni goście lepiej bawią się w słoneczne i i ciepłe dni. Wybierając miesiące takie jak sierpień, lipiec czy czerwiec mamy szansę cieszyć się piękną pogodą, która tylko wzbogaci imprezę plenerową. W przeciwnym wypadku należy zadbać o dodatkowe wyposażenie, np. wynajem nagrzewnic elektrycznych, które zagwarantują ciepło wewnątrz namiotu.

Co warto wiedzieć o organizowaniu imprezy w namiocie?

Decydując się na namioty imprezowe, warto uwzględnić kilka dodatkowych aspektów. Przede wszystkim konieczne jest dodatkowe wyposażenie. W związku z tym wielu organizatorów decyduje się na współpracę z wypożyczalnią stołów i krzeseł, które pozwolą estetycznie ułożyć jedzenie, jak i zapewnić gościom miejsca siedzące. To jednak nie wszystko. Jeśli event przewiduje moduł taneczny, to konieczne są parkiety taneczne, które dają miejsce na zabawę i tańce. Wypożyczalnia parkietów tanecznych to świetne rozwiązanie dla imprez takich jak spotkania firmowe, urodziny czy imprezy okolicznościowe. W takich przypadkach organizatorzy decydują się także na wynajem barów oraz wynajem recepcji. Pierwszy element pozwala urozmaicić event, natomiast drugi poprawić jego organizację.

Ile kosztuje wynajęcie namiotu?

Wynajęcie namiotu może kosztować kilkaset złotych lub kilkanaście tysięcy. Wszystko zależy od metrażu namiotu, jego wykonania, jak i czasu wynajmu. Najmniejsze namioty można użytkować już od 300 złotych za dobę. Wraz z lepszą jakością i większą powierzchnią rośnie również cena. Samo jego wynajęcie nie kończy jeszcze kwestii wydatków. Pod uwagę należy wziąć również dodatkowe koszty, czyli omówione wcześniej: parkiet taneczny, bar, recepcja, krzesła czy stoliki. Jeśli w grę wchodzi catering to dodatkowo również koszty posiłków i ewentualnej obsługi. W związku z tym na ostateczną cenę namiotu składa się wiele czynników. Jeśli chcemy zaoszczędzić, to warto ustawić namiot na własnej działce lub w swoim ogrodzie. Tym samym odchodzą koszty związane z opłaceniem wynajętego terenu. Zyskujemy tym samym dostęp do mediów i łazienki.

Na co zwracać uwagę przy wyborze namiotu?

Najważniejszą kwestią przy wynajmie namiotów jest bezpieczeństwo. W związku z tym warto sprawdzić, czy materiały użyte do produkcji są certyfikowane i atestowane. Ważne jest także, aby namiot posiadał  aktualne ubezpieczenie OC. Drugorzędne znaczenie ma estetyka. Warto zatem sprawdzić z jakich materiałów wykonany jest namiot, a także jak prezentuje się po rozłożeniu. Jednocześnie należy zweryfikować czy powierzchnia plandeki pomieści planowanych gości czy uczestników wydarzenia. Przed podjęciem decyzji należy również przekalkulować koszty i kwotę, jaką planujemy wydać. Jeśli przemyślimy te wszystkie czynniki i dopasujemy je do swoich potrzeb, warto podjąć współpracę z firmą, która zajmuje się wynajmem namiotów.